08.07.2010
St. Wendel - 2v1
4. díl Mistrovství Německa a druhý Mistrovství Evropy, to čeká Petra v St. Wendelu. Nebude to pro něj jednoduchý víkend, ale je třeba se s ním poprat. V neposlední řadě se bude pozornost soustředit i na světové supermoto.


DM nečeká díky "světu" standardní průběh, vynechána bude pro tentokrát juniorská třída S3 a amaterské skupiny C1 a C2 se sloučí do jedné. Myslím, že diváky "náplast" ve formě soubojů mezi jezdci Mistrovství Evropy a Světa rozhodně nerozzlobí.

St. Wendel také odkryje jedno velice zajímavé srovnání. Není žádným tajemstvím, že pneumatiky GoldenTyre, s nimiž se svět a evropa jezdí, docela kloužou. Na druhé straně Bridgeston jedoucí se v německém mistráku drží jako hrom. Bude hodně zajímavé sledovat nejlepší světové jezdce a jejich časy oproti časům německých závodníků. Je mnoho jezdců co jedou svět nebo evropu a zároveň i německo. Do této skupiny samozřejmě patří i náš Petr a pro všechny tyto jezdce bude nesmírně složité okamžitě přeprogramovat mozek z jednoho druhu pneumatik na druhý.
Troufnu si tvrdit, že kdo toto zvládne, uspěje.

Petr odjel do Sankt Wendelu už v úterý odpoledne. Na místě ho čeká tisková konference spolu s Dirkem Spaniolem a Mauno Hermunenem.


    Fakta o St. Wendelu:

  • Okruh v Sárku, na západě Německa poblíž hranice s Francií a Luxemburskem
  • místo na google mapách
  • uzavře se provoz, jezdí se ve městě - parkoviště, hlavní "Štráse"
  • okruh má 1200 m
  • 75% asfalt, 25% off-road s nádherným skoky


Držme Petrovi palce !Zpět na články