08.09.2010
Předposlední runda DM - Freiburg
Jezdci DM a spolu s nimi Petr jsou připraveni na poslední dvě lokality, kde se ve čtyřech závodech utkají o poslední body sezony 2010. Jeden z nich se jede už tuto neděli v dalekém Freiburgu im Breisgau.


Na bývalém vojenském letišti se i letos vytvořila jedna z nejrychlejších supermoto tratí. Okruh od minulého roku prošel změnou tvaru, kvůli rozšiřujícímu se obchodnímu parku, ale i po této změně se pyšní zajimavým terénem s řadou skokových kombinací.Krátká rekapitulace stavu na předních místech. V S1 zatím nikým neohrožený Mauno Hermunen může už tento víkend rozhodnout o svém titulu, stíhat se ho snaží Jurgen Künzel se ztrátou 63 bodů. Náš Petr všechno jistí ze třetího místa se ztrátou 11 bodů na Künzela. Právě ve Freiburgu bude chtít zatnout drápy a předskočit ho na druhé místo. Nebude to mít ale jednoduché s odstupem 8 bodů mu dýchá na záda Markus Volz. Souboje poslení příčku TOP5 svádí jezdci Julian Becher, Marcel Götz a Harry Näpflin.

Za zmíňku stojí určitě i zastoupení dalších českých jezdcu v Mezinárodním mistrovství Německa.
v S1 je s dobrými výsledky vidět Vít Janoušek ml. zatím mu patří 12 příčka. Celkově na 17. příčce je v současné době Miroslav Říhák, ten se nezúčastnil už třech jíz a kdo ví jak to bude s účastí teď ve Freiburgu.
Ne želízko, ale přímo železo v ohni máme ve třídě S3 kde se perou o každý bod a na závodní dráze o každý metr 3 jezdci. Ten s našimi barvami je Milan Sitnianský a před posledními 4-mi jízdami mu patří PRVNÍ příčka. Jezdci za ním Hagleitner a Niewiadomski ztrácí 3 a 9 bodů.

Zpět na články