15.09.2010
Info z 6. DM - Freiburg
Slunečné počasí a plné tribuny návštěvníků dominovali víkednu šestého podniku DM ve Freiburgu. Bylo na co koukat - nový terén a s ním perfektní prostor pro souboje jezdců, ale také šance rozhodnout o mistru letošní sezony v kategorii S1.


Mauno Hrmunen ukázal tuto sezonu nesmírnou sílu. Po skončení 6 závodu sezony je jasné že už ho nikdo bodově nedostihne. Stal se tak už teď před posledními dvěmi jízdami v Großenhain (jede se za necelé 2 týdny) vítězem kategorie S1 Mezinárodního mistrovství Německa. Gratulujeme Mauno !!!
I když nás vítězství tohoto borce potěšilo, je jasné, že Petr neobhájil své loňské vítězství. I po Freiburgu se drží na třetím místě za dlouhodobým rivalem Künzelem. Ztrácí na něj 22 b., a uvidíme jak se povede zajet při posledním podniku za dva týdny. Petra následují s malými odstupy Volz a Becher.
V tabulkách najdete aktuální pořadí i s body.
I dalšímu českému zástupci v S1 se dařilo získat pěknou porci bodů. Vít Janoušek získal 12. a 16. bodů a celkově se usadil na 12 příčce.

Pořadí v jízdách:
1. jízda
1 Mauno Hermunen (FIN / Husqvarna), 2 Cyril Scheiwiller (CH / Yamaha), 3 Jürgen Künzel (D / Aprilia), 4 Julian Becher (D / Kawasaki), 5 Marcel Götz (CH / Kawasaki), 7 Petr Vorlíček (CZ / Suzuki), 10 Vít Janoušek (CZ / Honda)
2. jízda
1 Mauno Hermunen (FIN / Husqvarna), 2 Cyril Scheiwiller (CH / Yamaha), 3 Jürgen Künzel (D / Aprilia), 4 Julian Becher (D / Kawasaki), 5 Petr Vorlíček (CZ / Suzuki), 6 Vít Janoušek (CZ / Honda)


Třídě S2 vévodí Michael Hermann vítězně prolítnul víkendem a směřuje k titulu v této kategorii. Následuje ho Jochen Jasinski a Nico Joanidis. Šéf týmu pod kterým Petr v Německu jezdí Dirk Spaniol drží 4 pozici.


Velkou radost nám dělá průběh sezóny 2010 v juniorských S-trojkách. Jen malý kruček schází Milanu Sitnianskému k titulu. Vítezstvím v obou rozjížďka uplynulého víkendu si zase víc zabetonoval pozici lídra kategorie. Druhý v řadě na něj ztrácí 15 bodů.


Víkend 25 - 26 září rozhodně nebude nudný a v nedalekém Großenhainu se rozhodne nejeden souboj. Těšíme se na nej.

Zpět na články